Ako čo najlepšie predať dom či byt I.

23.11.2011 21:35

Ak chcete predať svoj dom alebo byt čo najskôr, musíte sa vyhnúť chybám.

Každá nehnuteľnosť má totiž optimalný čas ,,predajnosti,,
Ak nevzbudí záujem už v prvých týždňoch a objavuje sa na trhu pridlho – podlieha dojmu nepredajnosti a nezáujmu.
Ako spoznate važného záujemcu ?

Kupujúci sa delia na tri skupiny

Prvá skupina sú ľudia, ktorí aktívne a seriózne hľadajú nehnuteľnosť, videli už viac bytov či domov, poznajú hodnoty ponúkaných nehnuteľností a čakajú už len na novú ponuku, ktorá by naplnila ich predstavy. Sú to najvážnejší záujemcovia, u ktorých je vysoká pravdepodobnosť kúpy.
V druhej skupine sú ľudia, ktorí sa iba nedávno začali obzerať po trhu, porovnávajú ceny a kým získajú prehľad, chcú si ešte pozrieť zopár nehnuteľností. Majú síce vážny záujem o kúpu, ale kým si nebudú istí, že za svoje peniaze dostanú dobrú hodnotu, pravdepodobne nič nekúpia.
Tretia skupina sú špekulanti, hľadajú nehnuteľnosti s nízkou cenou oproti hodnote s cieľom kupiť a so ziskom predať. Problém je v tom že sa tvaria ako bežní zájemci, ktorí chcu nehnuteľnosť obývať.

Stanovte reálnu cenu

Ak nehnuteľnosť predražíte, stratíte tých najvážnejších záujemcov, ktorí sú už na kúpu pripravení nielen dostatočnými informáciami, ale aj financiami. Cenu treba prispôsobiť trhu – lokalita a porovnanie s podobnou nehnuteľnosťou „nepustí“. Ak nie ste ochotní cenu znížiť, lepšie bude nehnuteľnosť stiahnuť z trhu a vyčkať na lepšie časy!

Informácie musite rozšířit pre verejnosť

V mestách či na dedinách sa často stretávame s tým, že ľudia amatérsky pred svoj dom vyvesia nápis „NA PREDAJ“, ktorým oslovia zopár ľudí chodiacich okolo. Dnes žijeme vo svete informácií a o predaji sa prostredníctvom internetu či tlače môžu zakrátko dozvedieť tisícky ľudí. Napriek tomu niekedy je lepšie zaplatiť si dobrého realitného makléra, ktorý sa denne pohybuje na realitnom trhu a môže vám poskytnúť informácie, ku ktorým by ste sa vy nikdy nedostali. Makléri sú vaše oči a uši na trhu, k dispozícii majú databázy s obrovským množstvom údajov, vďaka ktorým v priebehu dňa dokážu nájsť vážnych záujemcov o kúpu, zatiaľ čo vy by ste strácali čas so zvedavcami, realitnými „turistami“ či špekulantmi.

Čo pomôže rychlejšie predať

Účinná prezentácia
Rozšírte informáciu medzi svojimi známymi a požiadajte ich o pomoc pri hľadaní kupca, odfoťte objekt a dajte si inzerát v príslušnom periodiku či na internete alebo sa o predaj pokúste pomocou letáčikov a oznamov vo výkladoch obchodov. Oznamy by mali byť stručné, jasné, zrozumiteľné a pravdivé.
Aj malá zľava poteší
Čím dlhšie necháte predraženú nehnuteľnosť na trhu, tým ťažšie ju predáte, a tým nižšiu hodnotu bude nakoniec mať. Pokúste sa ovplyvniť rozhodovanie kupujúcich malou zľavou, v konečnom dôsledku sa to aj vám oplatí.
Prvý dojem je dôležitý
Veľmi dôležitý je prvý dojem – vstup do domu a okolie musí pôsobiť privetivo. Špinavými dverami, na ktorých visia pavučiny, určite odradíte väčšinu záujemcov. Odpútajte pozornosť . Ľudia predpokladajú, že ak nie je udržiavaný vonkajšok domu – vnútrajšok nebude o nič lepší. Odpútajte pozornosť farbami a kvetinami – oživia dom a kvetináče si napokon môžete aj tak zobrať so sebou.
Niečo navyše
K ponuke pridajte niečo navyše- zbytočný nábytok, drobnosť, ktorá padla záujemcovi „do očí“, starší ľudia ocenia pomoc pri sťahovaní.
Ovplyvnite predaj svojím konaním
Neberte predaj nehnuteľnosti ako súboj , nezavádzajte záujemcu, nevyvíjajte na neho tlak. Naopak, sa ho snažte presvedčiť o výhodnej kúpe …

 

   E BOOK dozviete sa v ňom, čo odlišuje bežných ľudi a bohatých a ako sa  tým bohatým stať...


OCHRÁNA OSOBNÝCH ÚDAJOV

       REG. ČÍSLO 4082

Je málo povolaní kde aj bez vysokej školy môžeš dosiahnuť príjem nad 1 000 Eur. Práca v realitke to umožňuje- ale nie v každej realitke a nie pre každého. Zisti VIAC:

       JE OZAJ LUKRATIVNÁ 

PRÁCA REALITNÉHO MAKLÉRA/KY ?

peniaze, bankovky Eura v ruke

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT