Ako zarobiť na svojej nehnuteľnosti s Airbnb

29.11.2016 19:34

Ste obrovským fanúšikom zdieľanej ekonomiky (sharing economy), kde tovary a služby neposkytujú podnikatelia a firmy, ale bežní ľudia a obyčajné domácnosti. Vy cez appku Airbnb, cez ktorú ponúkate bývanie, zarábate väčšinu svojich príjmov. Ako sa vám s ňou žije?

Dnes už nájdete na Airbnb 35-tisíc miest, 190 krajín...

Airbnb je web, ktorý sprostredkúva krátkodobé prenájmy medzi turistami a súkromnými majiteľmi bytov. Firma vznikla v roku 2008 v Kalifornii a od tej doby sa značne rozrástla. Dnes na nej nájdete asi jeden a pol milióna inzerátov z približne 35-tisíc miest a 190 štátov sveta.

Slovensko je trošku v oblasti zdieľanej ekonomiky pozadu. Médiá to na Západe stále riešia, ľudia o tom píšu a zdieľajú si svoje vedomosti a skúseností. Ja nie som žiadna výnimka, keďže som sa o Airbnb dozvedel len nedávno a náhodne od jedného kamaráta, ktorý to už robí dlhšie. Pri svojom byte som nemal čo stratiť, pretože nájom, ktorý som mal pri ňom nastavený dlhodobo, mi nevedel pokryť všetky náklady. Od nájomníčky som mal 650 eur mesačne: tieto peniaze mi stačili vykryť ledva hypotéku, no nevedel som s nimi vyplatiť náklady na celý byt ako je inkaso, internet a podobne.

Mobilná aplikácia Airbnb je pomocník pri cestovaní a spôsob ako si privyrobiť. 

S Airbnb totiž nebývate v hoteloch, ale u niekoho doma. Ľudia prenajímajú prázdne izby, celé byty aj domy. Záleží len na preferenciách a tiež finančných možnostiach. Môžete bývať na zámku, vo vile, záhradnom domčeku, stane alebo kdekoľvek kde vám to umožní prenajímateľ - hoster.

airbnb, zárobok, nehnuteľnosť

Ak chcete speňažiť vlastnú nehuteľnosť - napríklad počas vašej dovolenky, môžete naopak prenajať niekomu svoj byt. S hosťami sa dohodnete na odovzdaní kľúčov od bytu, ich vrátení a podmienkach bývania. Potom sa vzájomne ohodnotíte. Ako hosť napíšete krátku recenziu na poskytnuté služby a priestory a prenajímatelia ohodnotia svojich hostí. Ak poskytnete zlý servis alebo sa neslušne správate, hrozí vám, že službu už v budúcnosti nevyužijete.

Viac na E TREND

   E BOOK dozviete sa v ňom, čo odlišuje bežných ľudi a bohatých a ako sa  tým bohatým stať...


OCHRÁNA OSOBNÝCH ÚDAJOV

       REG. ČÍSLO 4082

Je málo povolaní kde aj bez vysokej školy môžeš dosiahnuť príjem nad 1 000 Eur. Práca v realitke to umožňuje- ale nie v každej realitke a nie pre každého. Zisti VIAC:

       JE OZAJ LUKRATIVNÁ 

PRÁCA REALITNÉHO MAKLÉRA/KY ?

peniaze, bankovky Eura v ruke

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT