Moderné stránky WEBNODE 2.0 výhody a postupy

26.07.2016 08:21

Internet sa vyvíja závratnou rýchlosťou a spolu s tým prichádzajú nové trendy v oblasti tvorby webových stránok. Aby ste aj naďalej mohli ľahko vytvárať špičkové weby pomože Webnode 2.0. Grafici a programátori si dali naozaj záležať, takže stačí, keď vložíte na stránky požadovaný obsah, a nový web v modernom prevedení je na svete.

 

Služba Webnode 2.0 prináša nové šablóny, editor aj iný štýl tvorby webu. 

Radikálnou zmenou napríklad prešla nástrojová lišta. Ak vás zarazilo jej minimalistické poňatie, nezúfajte. Väčšinu nástrojov totiž nájdete priamo pri jednotlivých prvkov na stránke. Na lište sa nachádza nástroje pre optimalizáciu stránok a prémiové služby a tiež tlačidlo publikovať, ktoré má stále rovnakú funkciu - sprístupní vykonané zmeny návštevníkom vášho webu.

Panel nástrojov v novom Webnode 2.0 a Lišta nástrojov prešla radikálnym zoštíhlením

Pripravené responzívne šablóny takmer nemusíte upravovať. Stačí si vybrať tú správnu a doplniť požadovaný obsah. Aby ste sa v novom editore bez problémov zorientovali, pripravili sme pre vás prehľad základných funkcií.

Ako to funguje vo Webnode 2.0?
TIP 1: Pridanie sekcie aneb nekonečné webovky
V novom Webnode 2.0 sa každá stránka skladá zo sekcií, s ktorými môžete pracovať úplne samostatne. Pri každej sekcie zvolíte rozloženie obsahu a môžete zmeniť jej pozadie. Na každú stránku svojho webu môžete umiestniť toľko sekcií, koľko potrebujete. Myslite však na to, že návštevníkov nebude baviť scrollovať 5 virtuálnych metrov, aby získali informácie, ktoré hľadajú.

Tlačidlo pre pridanie sekcie vo Webnode 2.0

Po nabehnutí kurzorom na spodnú stranu sekcie sa zobrazí tlačidlo plus pre pridanie ďalšie sekcie

TIP 2: Ak text v troch stĺpcoch alebo fotogalériu?
Do každej sekcie môžete pridať ďalší obsah. Umiestnenie jednotlivých prvkov môžete meniť podľa schémy, ktoré ste pre danú sekciu zvolili. K dispozícii máte 13 základných schém, vďaka ktorým na svoj web pohodlne vložíte text vo viacerých stĺpcoch, fotogaléria, cenník služieb a ďalšie prvky. Stačí si vybrať vhodné schému pre konkrétne informácie.

 

Výber témy sekcie vo Webnode 2.0

Dostupné schémy sekcií sú radené po ôsmich, ďalšie zobrazíte kliknutím na druhú bodku vpravo hore

TIP 3: Vdýchnite webe osobitosť vlastným pozadím
Máte jasnú predstavu o tom, v akých farbách chcete webové stránky ukázať svetu? Upravte pozadie ľubovoľných sekcií tak, ako potrebujete. Vyberte si pozadie z rozsiahlej galérie obrázkov a tapiet priamo v editore, alebo nahrajte vlastné obrázky a fotky. K dispozícii máte tiež jednoduchá videá a môžete využiť aj animácie vo formáte GIF.

Potrebné nástroje získate kliknutím na tlačidlo Nastavenie v danej sekcii. Tlačidlo sa zobrazí vpravo hore, ihneď akonáhle nabehnete kurzorom na príslušnú sekciu. To isté platí pre hlavičku a pätičku.

 

Zmena pozadia na webe vo Webnode 2.0

Vyberte si z prednastavených pozadia alebo si nahrajte vlastný pomocou ponuky Pridať obrázok

TIP 4: Ako pridáte obrázok a video?
V každej sekcii objavíte minimálne jedno tlačidlo plus, pomocou ktorého pridáte požadovaný obsah. K dispozícii máte celkom 9 objektov, ktorými môžete doplniť jednotlivé sekcie.

U všetkých objektov umiestnených na stránke nájdete panel nástrojov, stačí na objekt kliknúť. Pomocou dostupných nástrojov môžete vykonávať úpravy alebo objekt odstrániť (ikona koša). U niektorých objektov môžete tiež zmeniť veľkosť objektu alebo ho premiestniť.

 

Vloženie odkazu vo Webnode 2.0

Tlačidlo plus pre pridanie obsahu v konkrétnej sekcii sa zobrazí po nabehnutí kurzorom, po kliknutí sa zobrazí ponuka

TIP 5: Ako upravíte text? Ako vo Worde
S textom vo Webnode 2.0 pracujete úplne intuitívne. Kliknete na text, ktorý chcete prepísať alebo formátovať, a jednoducho ho upravíte podľa svojich potrieb. Je to rovnaké ako v textovom editore.

Ak napríklad chcete vložiť odkaz do textu, označte konkrétne slovo alebo viac slov a použite funkciu Odkaz. Potom už stačí, keď zadáte URL adresu, na ktorú má odkaz smerovať, alebo vyberiete z rozbaľovacej ponuky niektorú zo stránok svojho webu.

Vloženie odkazu vo Webnode 2.0

Označte text, využite funkciu Odkaz a vložte URL adresu

 

Nový web WEBNODE s moderným vzhľadom pre každého

Vďaka Webnode 2.0 máte k dispozícii jednoduchý a intuitívny nástroj pre tvorbu vlastného webu sa špičkovým dizajnom. Väčšina práce je hotová, len musíte vytvoriť obsah, ktorý návštevníkov zaujme. Konečne máte dôvod aktualizovať svoj starý web.

Webové stránky vo Webnode 2.0 sú:
plne optimalizované pre mobilné zariadenia,
prehľadné pre návštevníkov,
vytvorené pre jednoduchú a rýchlu správu,
dostupné vo verzii zadarmo.

Na záver CENOVĚ POROVNANIE:

porovnanie podobnej služby webjet a webnode
 
 
Pri porovnaní dat, služieb vychádza WEBNODE trochu lepšie ako WEBJET a ponuká aj domenu na 1. rok ZDARMA

   E BOOK dozviete sa v ňom, čo odlišuje bežných ľudi a bohatých a ako sa  tým bohatým stať...


OCHRÁNA OSOBNÝCH ÚDAJOV

       REG. ČÍSLO 4082

Je málo povolaní kde aj bez vysokej školy môžeš dosiahnuť príjem nad 1 000 Eur. Práca v realitke to umožňuje- ale nie v každej realitke a nie pre každého. Zisti VIAC:

       JE OZAJ LUKRATIVNÁ 

PRÁCA REALITNÉHO MAKLÉRA/KY ?

peniaze, bankovky Eura v ruke

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT