Zdravá strava = zdravé jedlo

22.07.2013 14:42

Strava je jed alebo liek,

ktorý môže naše telo ovplyvniť tak negatívne,  ako i pozitívne. Nie je to len príjemná súčasť nášho každodenného života. Ktoré sú základné prvky zdravej výživy ? No predsa bielkoviny (proteíny), tuky, cukry (sacharidy, karbohydráty), vitamíny a minerály, pitný režim a vláknina.

Správne skombinované potraviny dokážu vo vašom tele urobiť omnoho viac pre vaše zdravie, ako keď ich konzumujete samostatne. Látky obsiahnuté v nich sa totiž navzájom ovplyvňujú. Skúste preto živiny využiť čo najlepšie a inšpirujte sa niekoľkými mimoriadne zdravými a zároveň chutnými kombináciami jedál.


Mrkva a cvikla
Je to priam zázračná kombinácia, ktorá vo forme nastrúhaného šalátu alebo šťavy zlepší vaše trávenie, krv a prospeje všetkým orgánom.


Vlašský orech a hrozienka
Zasýti, uspokojí aj potrebu cukru a tukov, prospieva mozgu aj tráveniu, vhodné na chrumkanie doma, aj na výlety, vlašské orechy podľa vlastného uváženia posekajte nahrubo ostrým nožom.


Steak a rozmarín
Rozmarín významne prispieva k eliminácii karcinogénnych látok, ktoré vznikajú pri tepelnej úprave mäsa nad 160 stupňov. Takýmto spôsobom si teda zabezpečíte omnoho zdravší pokrm. Na hovädzí steak vyskúšajte marinádu z rozmarínu, olivového oleja, soli a citrónovej šťavy.


Červené víno s mandľami
Antioxidant resveratrol vo víne a veľká dávka vitamínu E v mandliach sú skvelými pomocníkmi pre cievy a pre srdce.


Ryba s brokolicou
Táto nízkokalorická kombinácia plná živín vďaka svojmu zloženiu dokáže bojovať s rakovinou. Mnohé ryby, ako napríklad losos alebo makrela, obsahujú veľa selénu. V kombinácii s brokolicou, ktorá je bohatým zdrojom sulforafánu, sú tieto látky mnohonásobne účinnejšie, ako keď ich konzumujete samostatne.


Zelený čaj s medom a citrónom
Táto chutná kombinácia, vďaka ktorej sa vám bude ľahšie dodržiavať pitný režim, je zároveň prevenciou proti rakovine a pomáha pri chudnutí. Vitamín C obsiahnutý v citróne zabezpečuje lepšie vstrebávanie zdraviu prospešných katechínov v zelenom čaji. Med aj citron pridajte až do teplého čaju.


Bravčové mäso s kyslou kapustou
Zelenina (vhodné sú napríklad fazuľkové struky, brokolica či špenát), predovšetkým tá kvasená, pomôže pri trávení bielkovín obsiahnutých v mäse a tiež s nadúvaním, pálením záhy či bolesťami brucha. Kyslá kapusta zároveň podporí tvorbu probiotických baktérií, ktoré nabudia váš imunitný systém. Pozor sterilizovaná kapusta tie účinky z veľkej časti stráca.


Ražniči a zeleninový šalát
Zelenina (vhodné sú napríklad paradajky, uhorky, paprika, zelené fazuľkové struky, brokolica či špenát), predovšetkým  pomôže pri trávení bielkovín obsiahnutých v mäse a tiež s nadúvaním, pálením záhy či bolesťami brucha. Zároveň podporí tvorbu probiotických baktérií, ktoré nabudia váš imunitný systém. Pozor sterilizovaná zelenina tie účinky z veľkej časti stráca.

A naopak:

Vypražaný syr, hranolky a tatarka- smrteľná kombinácia, ktorú ak prežijete bez ujmy, robite radosť a dávate pracu chirurgom a celému farmaceutickému priemyslu...

Nezabudnite aj zdravú strávu je dobré doplniť doplnkami výživy, pretože neobsahuje všetky prvky na fungovanie a vyliečenie organizmu.

 

 

 

   E BOOK dozviete sa v ňom, čo odlišuje bežných ľudi a bohatých a ako sa  tým bohatým stať...


OCHRÁNA OSOBNÝCH ÚDAJOV

       REG. ČÍSLO 4082

Je málo povolaní kde aj bez vysokej školy môžeš dosiahnuť príjem nad 1 000 Eur. Práca v realitke to umožňuje- ale nie v každej realitke a nie pre každého. Zisti VIAC:

       JE OZAJ LUKRATIVNÁ 

PRÁCA REALITNÉHO MAKLÉRA/KY ?

peniaze, bankovky Eura v ruke

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT