Ako zarobiť v MLM 10 - úloha a práca lídra

30.09.2016 21:07

Ako byť dobrý líder a uspieť v sieťovom marketingu ?

 


Možno pre niekoho budú tieto rady jasné, ale niekomu môžu veľmi pomôcť. Ak máte v ruke produkt či službu a máte z nej pocit, že ju využijete radi, je to prvý správny krok. Druhý krok je, opýtať sa svojich známych a priateľov, čo si o produkte myslí, aký z toho majú pocit oni (bez nahliadnutia k províznemu systému). Ak z toho majú rovnaký pocit ako vy, máte skvelý začiatok, ktorý Vás rozhodne dobre naštartuje.

Ak chcete byť ale úspešný podnikateľ, toto je len správna štartovej pozície, teraz prichádza na rad kreativita. Premyslieť plán a Váš funkčný systém - teda toto je má rada, ktorú Vám ktokoľvek môže vyvrátiť. Dosť podnikateľov v sieťovom marketingu Vám totiž budú hovoriť, nasleduj systém, zožeň ľudí a uč je zháňať ďalších ľudí. Nie sme ale roboti a potrebujeme si najskôr aj na toto položiť otázku
                                              

PREČO predavať niečo cez MLM ?

Len tak predávať produkty a hľadať potenciálnych zákazníkov, to nejde bez premysleného plánu. Je dobré, pozrieť sa po trhu na ostatné produkty, zrovnať pre a proti a vďaka tomu zistiť, ktorý zákazník Váš produkt ocení. Nehľadajte v začiatku distribútorov, ak sa vyložene sami neponúkajú, naučte sa hľadať svojich zákazníkov. Ak však máte zákazníkov dostatok, hľadajte distribútorov medzi priateľmi, ktorí majú k produktu blízko. Povedzte si, koľko chcete pomôcť Vašim distribútorom zarobiť a zároveň sa spýtajte jeho, koľko by si rád zarobil.
Nastavte si plán a začnite ho realizovať. Pokiaľ budú Vaši distribútori zarábať, budete zarábať tiež a Vaša sieť bude prosperovať - ​​zákazníci budú spokojní, distribútori budú spokojní a vy tiež budete spokojní. Jediné, čo k tomu potrebujete je produkt, o ktorom budete presvedčení a budete vedieť, prečo by som ho ako zákazník mal chcieť, uvažujte ako Vaši zákazníci, vžite sa do nich.

Čo je nevýhodou, všetky ostatné tímy sú Vaša konkurencia, ak nemáte spoločného a kvalitného lídra, ktorý sa Vás snaží spájať a viete, že nedôjde k neetickému správaniu ako je preberanie ľudí a ďalšie podobné aktivity, ktoré vyvolávajú nepríjemné pocity, čo sa pod zlým vedením bohužiaľ stáva.

Koho považujeme za skutočného lídra ?

Líder na Vás netlačí, líder hľadá Vašu motiváciu, hľadá Vaše PREČO a vďaka tomu Vás dokáže posunúť ďalej. Líder Vám nielen ukáže cestu, ale aj ju s Vami prejde. Neviete komunikovať, bojíte sa schôdzok, líder Vám s rešpektom pomôže, pretože má dobrý pocit z toho, že sa každým dňom zlepšujete. Líder na Vás nie je závislý, má svoje práce dosť, ale vždy Vám rád pomôže. Svojho pravého lídra spoznáte tak, že hľadá Váš hlbší životný význam a snaží sa Vám pomôcť aj inak, než len v biznise, rád Vám poradí v rodinných vzťahoch, partnerských vzťahoch, odpovie Vám na všetky životné otázky, na ktoré sám pozná odpoveď.


Vážte si jeho času, ako si váži on Vášho, pre lídra je to totiž jedna z najdôležitejších hodnôt

 

Ak chcete byť lídrom a len začínate, máte dlhú cestu pred sebou, každopádne líder sa stále zdokonaľuje, takže ak už teraz na sebe pracujete, môžete sa už teraz považovať za lídra.

"Ak chcete byť úspešní, buďte líder!" - Steanly Angel

VÝHODY
V MLM som sa naučil veľa vecí:
- Ako vybudovať brand
- Ako sa prezentovať na schôdzkach
- Ako si nastaviť vlastné motiváciu (je to o vlastných hodnotách, nie je to o financiách)
- Ako rozlišovať osobnosť každého človeka
- Ako znížiť svoje náklady na minimum
- Ako efektívne plánovať
- Ako budovať vzťahy
- Ako veľmi je dôležité byť úprimný sám k sebe

a veľa ďalších vecí ...

Čo by som v MLM naozaj vyzdvihol je vzdelanie a nazbierané skúsenosti, ktoré sú na nezaplatenie [no každý si za ne väčšinou zaplatí =)]. Dôležité je často premýšľať nad svojimi krokmi, ktoré sme v minulosti urobili a premýšľať nad tým, čo je správny krok a čo zlý. Občas sa môže stať, že nás niekto alebo niečo zmanipuluje a je dôležité sa naučiť tomu odolávať.

NEVÝHODY

- Distribútori, ktorí nie sú v našom tíme = naša konkurencia
- Spoločný kamarát s iným distribútorom, ktorý nie je v mojom tíme = problémy
- Nemožnosť ovplyvniť vývoj produktov a smeru spoločnosti
- Pre lepšie provízie, nutnosť dosiahnutia lepších pozícií

Ako vidite výhod je viac a preto je dobre podnikať v dobrom MLM

   E BOOK dozviete sa v ňom, čo odlišuje bežných ľudi a bohatých a ako sa  tým bohatým stať...


OCHRÁNA OSOBNÝCH ÚDAJOV

       REG. ČÍSLO 4082

Je málo povolaní kde aj bez vysokej školy môžeš dosiahnuť príjem nad 1 000 Eur. Práca v realitke to umožňuje- ale nie v každej realitke a nie pre každého. Zisti VIAC:

       JE OZAJ LUKRATIVNÁ 

PRÁCA REALITNÉHO MAKLÉRA/KY ?

peniaze, bankovky Eura v ruke

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT