Home staging je návratná investicia

15.12.2012 12:10

Skúste home staging

Predavate byt alebo dom v cene  niekoľko desaťtisíc Eur a nechcete při predaji stratiť .


Su k tomu potrebné väčšinou 2 kroky

Urobiť home staging
a najsť dobrého realitného makléra


Home staging je uprava bytu domu před jeho predajom, možte jú urobiť sam s rodinnými prislušnikmi alebo najať profesionalov

Keď sa zariaďujeme...

Každý z nás má pri zariadení interiéru snahu prispôsobiť ho vlastnému vkusu a  predstavám a docieliť v ňom pre príslušníkov svojej rodiny pocit domova. Usporiada sa nábytok podľa aktuálnej módy a potreby, pridá sa k nim celý rad osobných predmetov, ktorými sa každý z nás rád obklopuje, zvyčajne sa dekoruje na základe vlastného (nie vždy vycibreného) vkusu a bez pomoci odborníka. Nie vždy sa však podarí byt zariadiť tak, aby bol harmonicky a štýlovo dostatočne zladený. Človek, ktorý v ňom prežije zopár rokov už stratí o ňom nadhľad.

Základné princípy home staging
Takto zariadený byt, dom, chata, kancelária, obchod sú ako stvorené pre naše potreby a požiadavky, avšak nemusia odzrkadľovať očakávania kupujúcich. Klienti musia vidieť priestorové dispozície interiéru, vedieť si predstaviť samých seba v danej nehnuteľnosti. Našou prvou úlohou teda bude odstrániť preplnenosť v byte, ubrať z jeho stiesnenosti a takisto ho oslobodiť od stôp vlastnej osobnosti.  Vonkajšie a vnutorné  úpravy, maľby, nové osvetlenie, prenajatý nábytok, zopár črepníkov, to všetko sú prostriedky redizajnu.
Zariadený interiér či holobyt?
Štatistické ukazovatele poukazujú na fakt, že v prázdnom byte si ľudia ťažšie dokážu predstaviť svoj budúci život. Približne 80% z nich si nedokáže vizualizovať svoj životný priestor v nezariadenom interiéri. Nábytok a doplnky môžu byť rozhodujúcimi faktormi pri tom, aby potencionálny kupujúci videli v našom byte svoj vlastný domov.

Aká je  úloha odborníka ?

S cieľom, aby boli prednosti interiéru podčiarknuté, a zápory maskované, je treba voliť znovu usporiadanie, presvetlenie, vhodnú aplikáciu bytových doplnkov, aby priestorové danosti boli pre pozorovateľa jednoznačne viditeľné.
Odborník na zariadenie bytu sa snaží využiť každý kus existujúceho zariadenia a doplnkov klienta, a tým znižuje finančný rozpočet. Ostatné potrebné predmety, prípadne doplnky si predávajúci môže zapožičať, alebo zakúpiť podľa dohody.
Je jednoznačne potrebné, aby byt či dom, ktorý je v ponuke na predaj, bol z hygienického hľadiska čistým a usporiadaným. Z toho dôvodu je potrebné, aby sa aj tie najmenšie nedostatky, ako je vytrhnutý kábel, prasknuté sklo, žltnúca stena každopádne opravili.
Môže nastať aj situácia, keď si interiér vyžaduje rozsiahlejšie rekonštrukčné práce. Samozrejme je to závislé na rozhodnutí a zvážení majiteľa. Realizácie týchto prác sa potom ujíma home staging , väčšinou pod vedením bytového architekta spolu so svojím tímom.    

Vonkajší pozorovateľ vidi viac
Takýto  profesionálný „redizajnér“ dokáže objektívnym okom vonkajšieho pozorovateľa posúdiť byt alebo dom a jeho potrebné premeny vykonať tak, aby v čo najväčšom možnom rozsahu zviditeľnili prednosti nehnuteľnosti a tie maximálne využili v prospech rýchleho predaja.

Tak takúto cestu ponúka home staging.  
 

   E BOOK dozviete sa v ňom, čo odlišuje bežných ľudi a bohatých a ako sa  tým bohatým stať...


OCHRÁNA OSOBNÝCH ÚDAJOV

       REG. ČÍSLO 4082

Je málo povolaní kde aj bez vysokej školy môžeš dosiahnuť príjem nad 1 000 Eur. Práca v realitke to umožňuje- ale nie v každej realitke a nie pre každého. Zisti VIAC:

       JE OZAJ LUKRATIVNÁ 

PRÁCA REALITNÉHO MAKLÉRA/KY ?

peniaze, bankovky Eura v ruke

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT