To najdôležitejšie čo musíte vedieť ak vlastnite 2. pilier DDS, podielové fondy, akcie alebo ETF ?

08.08.2019 21:15

1, Podielový fond musí zarobiť vlastnikovi fondu ( to nie ste Vy)teda zakladateľovi, ďalej predajcovi, t.j banka alebo maklerská spoločnosť až potom ste Vy. V dobrých časoch to ide... Pri ročnom vynose akcií cca 20 % sa ujde im aj Vám , pri nižšom vynose okolo 5 % už Vám veľa nedajú. Tak je nastavený systém v PF, hlavne prvé 3 roky sú kľučové. Lebo zarábajú na vstupný poplátok, ktorý byva od 2 do 5 % ...Lepšia alternatíva sú burzové fondy ETF, kde sú poplátky o dosť nižšie. 

2, Ďalšia vec sa tyka akciových fondov, aj ETF na rast. Všetky inštitucie aj predajcovia fondov Vám budú hovoriť že fondy stači nakupiť  a držať BUY and HOLD, no nemusí to byť najlepšia strategia. Napr. v roku 2008 išla hodnota niektorych akciových fondov aj ETF dole o 30 až 50 %.  Čiže keby ste mali v nich 30 000 Eur a potrebovali surne peniaze mate len 15 000...

3, Ako tomu predisť ? Nikto z fondu ani od makléra Vám nepošle varovanie : Ak je možnosť že o rok alebo skôr budete peniaze potrebovať tak si ich presuňte na bankový účet alebo do dlhopisového či peňažného fondu...Podielové fondy sú dobrá voľba v dobrých časoch, no tie nie sú navždy....

POZOR ide o VAŠE PENIAZE

Prečo ? jednak to nevedia, kedy je to potrebné urobiť, jednak si berú poplátky za spravu každý rok. 

Takže je to na Vas...

Musíte si to sledovať a presunúť sami...

Ale ako ? To sa dozviete dole po odoslaní FORMULÁRA

 

 

 

Do spravy napište :

Mám PF, alebo Mám ETF alebo Mám rastový fond v DDS - 2. dôchodkový pilier

 

Chcem vedieť ako ochrániť svoje peniaze vo fondoch...

  • OCHRÁNA OSOBNÝCH ÚDAJOV Stlačením tlačidla ODOSLAŤ súhlasíte s registraciou ako odberateľa našich emailových správ so zaujímavým obsahom z oblasti financií a finančných produktov. Na emaily sa môžete tešiť max. 3  krát za mesiac. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo Odhlásiť sa v každom zaslanom e-maile. Vaše údaje budeme spracovať so zasadami GDPR pod firmou Ing Jozef Jankaj GOOD IMPACT a riadia sa týmito zásadami spracovania osobných údajov.

   E BOOK dozviete sa v ňom, čo odlišuje bežných ľudi a bohatých a ako sa  tým bohatým stať...


OCHRÁNA OSOBNÝCH ÚDAJOV

       REG. ČÍSLO 4082

Je málo povolaní kde aj bez vysokej školy môžeš dosiahnuť príjem nad 1 000 Eur. Práca v realitke to umožňuje- ale nie v každej realitke a nie pre každého. Zisti VIAC:

       JE OZAJ LUKRATIVNÁ 

PRÁCA REALITNÉHO MAKLÉRA/KY ?

peniaze, bankovky Eura v ruke

WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT